Grönland: a dánok „Ciszjordániája”?
A progresszív ideológia hihetetlenül képlékeny, és nincs olyan belső ellentmondás, amellyel ne tudna együtt élni.
Barack Obama amerikai elnök újraválasztási kampánya nem megy simán. Még a színes bőrű honfitársai körében is megrendült a népszerűsége, bár többségük továbbra is a táborába tartozik.
„Mintha az elnök nem figyelne az Amerikában élő etnikai csoportok érzékenységére. A tízmilliós lengyel közösség Ronald Reagan elnökségéig egyértelműen a demokrata táborhoz tartozott, de azóta lojalitása meglehetősen bizonytalanná vált. A kelet-európai bevándorlók és utódaik szemében ugyanis a republikánus Reagan volt az az elnök, aki politikájával megszabadította hazájukat a kommunizmustól. Ráadásul nemrég Obama vérig sértette a lengyeleket, egyik beszédében ugyanis Auschwitzról nem mint lengyelországi, hanem mint lengyel haláltáborról beszélt. Ennél érzékenyebb pontot keresve sem találhatott volna, és ez még akkor is súlyos hiba, ha nem volt szándékos. A lengyelek egyébként is meg vannak orrolva Obamára, mert másfél éve az elnök éppen szeptember 17-én - 1939-ben ezen a napon támadta meg a Szovjetunió Lengyelországot - jelentette be, hogy mégsem telepít Irán elleni rakétákat az országba. Pedig Varsó nem kevés konfrontációt vállalt az ügyben Moszkvával.
Ami a magyarokat illeti, hiába vannak a Demokrata Párthoz közel álló politikusai a közösségnek, mégsem alakult ki Obamát támogató fajsúlyos erő. A néhány évvel ezelőtti elnökválasztáson a magyarok többsége a republikánus jelöltre szavazott, még olyanok is, akik a demokrata beállítottságú szakszervezeteknek a tagjai. A politikai megosztottság egyik oka, hogy eddig Obama nem tett semmit, hogy megnyerje a kelet-európai választókat. Jelenleg még az sem biztos, hogy a kampány során felkeresi ezeket a közösségeket.”